Z deníčku potapěče 3

Den 3. „Navigační ponor. Nácvik s kompasem na souši. Sledovat číslíčka. Pravý úhel má 90 stupňů. Kick cycles. Proud mate. Pohodový ponor, moc hezké atrakce. Bójku zašprajcnout.“

Nautilus. Tahle lokalita se nám moc líbila – skvělé zázemí a pod vodou atrakce. Jako věděli jste, že se schválně potápějí věci, aby měli potapěči co dělat?! Navíc jsou ke spoustě z nich natažené provázky, aby každý trefil. Nás čekal ponor navigační a pak volná zábava (ačkoliv jsme měli papíry od února, rozhodně nás nenapadlo, že bychom lezli do vody sami… ).

41830076_490567948116535_2705597236317782016_n

Hádanka: Banda lidí na břehu s ručníky přes hlavu bloudí po louce. Jedná se:

a) výlet psychiatrického oddělení blíže nespecifikované nemocnice

b) účastniky kurzu „Inhalace za pochodu“

c) potapěče snažící se pochopit kompac.

Ano, máte pravdu. C je správně. Více o tom raději psát nebudu – ona ta fotka je dost ilustrační sama o sobě.

Každopádně – směr asi všichni chápeme, ale jak sakra měřit pod vodou vzdálenost? Obzvlášť, když vidí na max. dva metry, protože si svou neschopností udržet vztlak často víříte bahno? Počítáte máchnutí ploutvemi. Ale musíte vědět kolikrát plácnete než se někam dostanete. S mou pamětí na čísla je to extra zajímavá disciplína.

Řekněme, že teoreticky je to jasné. A praxe se ustálí.

Nautilus

Ponor to byl perfektní – nešli jsme do hloubky, takže jsme byli relativně v teple, po odnavigování čtverce jsme se placatili na jednotlivých plošinkách, které byly pod vodou pro potapěče nachystány. Na ceduli v hloubce cca 4 metry byl i přivítání, našli jsme zrcadlo, obruč k proplavání a bustu jakéhosi kozorožce. Údajně je tam i zalaminovaný Playboy s trpaslíkem (nebo naopak?), vrak motorky a auta. Ale tam se podíváme zase až příště.

Po tomhle ponoru se mi zlepšila potapěčská nálada. Myslím, že do mělké vody už bez problémů můžeme sami. Těšíme se až vyzkoušíme v bazénech cvičení (na youtube je jich tak miliarda na vztlak) a znova půjdeme pod vodu. Takže… že by příště učení se se suchým oblekem?

První díl tady, druhý tu.

Reklamy

3 komentáře: „Z deníčku potapěče 3

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s