Duben – realita vs. očekávání

Kdybych to uměla, udělala bych na tohle téma snad meme. Zase se nic nestihlo tak jak jsem si představovala. A místo jara máme rovnou léto. Stejně jsem měla v plánu čekat se sazeničkama na ven až po zmrzlých. I když by mě asi možná vystěhovaly z obýváku, alespoň by nezmrzly… Takže jaké byly zahradní plány?

Chtěla jsem mít vše připravené. Tak jako to bylo nakresleno přes zimu. Takže černě očekávání, červěně realita:

Dodělat záhony, rozdělit je a ohraničit obrubníkem (má dokonce i vbudovanou hadici „až jednou uděláme zavlažování“) a cihlama.

Záhon mi můj drahý vykopal. I kompost jsme tam stihli zarýt. Obrubník se nekonal a cihly nemám. teda, mám jich tak polovinu…

hrasek

Vyplít okolo stromů, cihlama ohraničit malé záhonky pro byliny pod nimi – tráva moc pije a holé to zůstat nemůže. Bude tam heřmánek, meduňka, chrpa, divoké jahody, měsíček…a případně mulč.

Ne. Nejsou cihly, není čas. Takže to tam furt bujelo…

Zasít doma cukety, ven cibuli, hrášek, ředkvičky, řepu, mrkev, růžičkovou kapustu, připravit konstrukce pro popínavky.

Kromě cuket to víceméně dopadlo. A těch konstrukcí – ty jsem nechala vyrobit. Ale dost pozdě a navíc to ani nedopadlo. Možná se budou fazole pnout po mě, bude to jistější.

paprik

Obnovit mulč u borůvek, zajít na výstavy a koupit cibuloviny na příští rok a tmavé koniklece, případně hořce apod., abych dodělala skalku.

Mulč se nekonal a co se výstav týče, doběhla jsem na jednu tady ve městě. Před zavíračkou, kdy už tam skoro nic nebylo. Ale mám nové denivky, pár kosatců, nějaké talovíny a sasanky, dva koniklece. Ale doufala jsem ve víc. Na druhou stranu jsem nějaké skalničky povyměňovala s domorodci po facebooku, takže skalka je asi plná i tak. A navíc se k nám na skalku přistěhovaly ještěrky. Zatím jsme napočítali tři. Nejvíc vídáme jednu březí obecnou. Když zaliju, tak se chodí napít – olizuje kytky. 

Zařídit kubíkovou nádrž na vodu.

Jako mám barel pod okapem. Samozřejmě. Ale ten jeden nestačí. Když příjdou sucha jako teď, vystačí na týden, a to jen když zalévám to úplně nejnutnější. Takže kromě něj chci takovou tu škaredou hranatou kubíkovou nádrž, něčím ji pak nechám porůst. Ale to znamená sehnat ji a k ní taky nějak napojit ten okap, že jo. A ideálně nějakou konstrukci na které bude stát. Svařovat neumím. Sorry.

jesterka

 

Řekněme, že jsem nebyla zcela úspěšná. I tak ale budou třešně, jahody…  tak nějak vlastně všecko. A včera se povedlo spoustu věcí dodělat, ale o tom zase příště.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s